ANKETA: Mal by Richard Lintner šéfovať lige aj v sezóne 2019/2020?

Nie len v uplynulých dňoch sa čoraz viac hovorí o tom, že od novej sezóny by mala Tipsport Liga spadať priamo pod SZĽH. Už aj v našom článku, ktorý vyšiel ešte pred začiatkom sezóny, sme tento scenár načrtli. Nastal preto čas položiť si jasnú otázku – mal by byť Richard Lintner ako šéf Pro-hokeja v čele súťaže aj v novej sezóne? Váš názor môžete vyjadriť v ankete na konci článku!

Jedno je isté. Martin Kohút otvorene priznal, že jeho snahou je, aby od novej sezóny Tipsport Liga fungovala pod patronátom zväzu. Všetko to má byť súčasť zmien, ktoré on a jeho tím plánujú v najbližších rokoch. Zdá sa, že Kohút ale aj Miroslav Šatan vedia, že cesta k skvalitneniu hokeja na Slovensku vedie aj cez našu ligu. Martin Kohút okrem iného totiž otvorene priznal, že jeho ambíciou bude zaviesť v lige limit na počet legionárov a povinné kvóty pre mladých hráčov do 20 rokov. To sú dve pálčivé témy, o ktorých sa v ostatnej dobe veľa hovorí a na ktoré sa kluby zatiaľ neodhodlali.

So zámerom SZĽH nesúhlasí aktuálny šéf Pro-Hokeja Richard Lintner, ktorý zastáva túto funkciu od leta 2015. “Amatérsky a profesionálny hokej by nemala riadiť jedna organizácia v rovnakej filozofickej línii. Nefungovalo by to,” cituje slová bývalého slovenského reprezentanta denník Šport.

Tento výrok je však v ostrom kontraste s tým, čo kedysi Richard Lintner vyhlasoval. V rozhovore z januára 2015 sa Richard Lintner vyjadril, že by bolo výhodné, aby sa SZĽH spojil s extraligou: “My vidíme riešenie v tom, aby sa tento hokejový produkt ako celok spojil – t.j. aby bola extraliga, zväz, reprezentácia a mládež v jednom silnom produkte, v ktorom nebude konkurencia.”

Faktom je, že nástupom Richarda Lintnera, ako šéfa akciovej spoločnosti Pro-hokej, nastali v riadení našej najvyššej súťaže výrazné zmeny. Nemožno poprieť fakt, že liga sa posunula vpred a porovnaní s predchádzajúcim vedením je zlepšenie viditeľné. Väčšina fanúšikov a podporovateľov Tipsport ligy sa však určite zhodne v tom, že niektoré veci mohli byť robené inak a hlavne lepšie, tak aby ich prínos pre ligu bol ešte väčší. Pozreli sme sa preto na niektoré najdôležitejšie plusy a mínusy, ktoré sa v lige od zmeny vedenia udiali:

Plusy:
+ celkové zatraktívnenie ligy
+ tvorba produktov spojených s ligou, zlepšený marketing, prispôsobenie sa trendom (od tejto sezóny)
+ návrat “All stars” zápasov
+ prilákanie reklamných partnerov
+ nárast počtu divákov
+ zorganizovanie zápasu pod holým nebom
+ hokejové kartičky a ich propagácia
+ nápad priniesť fanúšikom Fantasy Ligu

Mínusy:
– ignorovanie a zľahčovanie niektorých “káuz”, nezaujatie postoju k nim
– umiestnenie All Stars Cup-u z roku 2018 do Bratislavy a následné nekonečné obhajovanie tejto voľby
– TV prenosy z ligy len jeden deň v týždni
– nejednotnosť vo vyhláseniach a názoroch
– ignorovanie finančných problémov tímov, ktoré sa “porúčali” z Tipsport Ligy
– neschopnosť pristúpiť k nastaveniu limitu pre počet legionárov a zavedenie povinných “kvót” pre mladých hráčov
– problémy vo Fantasy Lige, neschopnosť riešiť ich a aktualizovať súpisky hráčov
– slabšia komunikácia smerom k fanúšikom

Zabudli sme podľa vás na niečo podstatné? Ak áno, neváhajte nám to pripomenúť v komentároch na našom Facebooku, ideálne samozrejme pod odkazom na tento článok. Teraz je na rade vyjadrenie vášho názoru v našej ankete, ktorá je nižšie. Zaslúži si Richard Lintner riadiť ligu aj v novej sezóne?

Mal by Richard Lintner šéfovať Tipsport Lige aj v novej sezóne?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*