ANKETA: Ktoré tímy by ste chceli vidieť v Tipsport Lige?

Náš dnešný článok sa bude niesť čisto v teoretickej rovine a je určený najmä pre fanúšikov, ktorí radi prejavia svoj názor prostredníctvom ankety. Zaujímalo by nás totiž, ktoré tímy by ste radi videli v novom ročníku Tipsport Ligy. Reč môže byť o postupujúcich z 1. ligy, prípadne o expanzii do ďalších krajín alebo aj o navrátilcoch. Hlasovať môžete v ankete na konci článku, pri čom môžete vybrať viac možností. Samozrejme, budeme radi, ak svojimi názormi otvoríte debatu aj v komentároch na Facebooku.

HK Dukla Ingema Michalovce

Aktuálny líder tabuľky 1. ligy patrí medzi tímy, ktoré v posledných rokoch dosahujú v bojoch o Tipsport Ligu tie najvyššie priečky. Dôkazom toho je aj víťazstvo v play-off minulej sezóny, kde porazili prvý tím po základnej časti, HK Skalicu. Hlasy fanúšikov o tom, že by radi videli Michalovce v Tipsport Lige silnejú, čomu sa nedá veľmi čudovať. Štadión prešiel rekonštrukciou a momentálne svojou úrovňou prevyšuje aj mnohé tipsportligové štadióny. Záujem o hokej v meste je, nehovoriac o tom, akú eufóriu by vyvolal prípadný postup. Otázny by bol rozpočet, predsa len, hrať 1. ligu a bojovať o zotrvanie v Tipsport Lige vyžaduje o niečo viac financií. Spoločnosť INGEMA sa javí ako stabilný partner a v prípade postupu by možno prišiel záujem aj od ďalších firiem.

HK Martin

Martinský klub je krásnou ukážkou toho, že hokej sa dá robiť aj inak, než tomu bolo ešte nedávno za čias MHC Martin. V meste, ktoré žije hokejom tak, že mnohé ostatné kluby môžu len závidieť, sa zbavili toxických ľudí a mužstvo je v rukách nadšencov a bývalých odchovancov, vďaka čomu fanatickí fanúšikovia vidia to pravé martinské srdce, po ktorom dlhé roky volali. Nádhernou ukážkou je aj naštartovanie marketingových aktivít, v ktorých HK Martin takisto dokáže predčiť aj kluby z najvyššej súťaže. Kto zažil atmosféru na martinskom zimáku, ten vie, že tento klub patrí do Tipsport Ligy. Káder vyzerá byť pomerne stabilizovaný, pôsobia v ňom aj skúsení a na prvú ligu kvalitní hráči ako Tabaček, Pacalaj, Markovič, Langhammer a mnohí ďalší martinskí rodáci. Otázny by bol však tak isto rozpočet.

HC Topoľčany

Topoľčany dali Slovensku mená ako Šatan, Višňovský, Hurtaj, Hecl, Kytnár a Paulovič. Aj oni vďaka svojej tradícii a odhodlaniu vrátiť klub medzi elitu patria medzi žhavých kandidátov minimálne na baráž o postup do Tipsport Ligy. Aktuálne je totiž partia okolo skúsených bekov Hrušku a Kováčika na treťom mieste 1. ligy. Mužstvo pod vedením Ľubomíra Hurtaja môže byť pre mnohých lákadlom. Návštevnosť cez 1000 divákov je v tomto meste bežný jav.

HK Skalica

Ďalší tradičný klub, ktorý kedysi postihol neslávny osud a kvôli problémom s financiami ukončili pôsobenie v Tipsport Lige. Podobne ako neskôr Martin, aj v Skalici začali budovať klub „od nuly“. Tentokrát pod značkou HK Skalica a transparentne ako by sa v 21. storočí naozaj patrilo. Výsledkom toho bolo rýchle zaradenie sa medzi špicu 1. ligy a dva krát po sebe celkové druhé miesto, pri čom základnú časť uplynulej sezóny 1. ligy dokonca ovládli. Je teda zjavné, že svojou kvalitou prevyšujú St. Nicolaus 1. ligu a je asi len otázka času, kedy toto mužstvo vybojuje účasť v Tipsport Lige. Tak, ako aj v prípade vyššie spomenutých celkov, môže byť otázne financovanie účasti v najvyššej súťaži. Do hry by totiž musel zrejme vstúpiť silnejší partner, ktorých však v regióne na Záhorí zrejme nepôsobí až toľko.

HC OSMOS Bratislava a HC Slovan Bratislava

Dva bratislavské tímy, ktoré sú však v mnohom mimoriadne odlišné. Zatiaľčo prvý menovaný klub vznikol len nedávno (2015), tak Slovan je klub s obrovskou a bohatou tradíciou. OSMOS pracuje v skromných podmienkach a transparentne, kdežto Slovan po odchode do KHL zhoršuje svoju povesť. Dlhy voči mestu aj hráčom a nie príliš dobré výsledky z posledných dvoch sezón čoraz viac dávajú do popredia hlasy volajúce po ich návrate do Tipsport Ligy. Lenže Slovan, respektíve jeho “vedenie”, má asi príliš veľkú hrdosť a radšej sa budú “potácať” v druhej polovici ich konferencie a naďalej dlhovať hráčom peniaze. KHL je totiž stále silným lákadlom pre domáce publikum a cestu na najväčší zimný štadión si často nájdu aj “cezpoľní”. Lenže Tipsport Liga by potrebovala účastníka z hlavného mesta, čo je možno ambíciou čerstvého prvoligistu, ktorý našiel svoj domov na Zimnom štadióne V. Dzurillu. Zrejme to síce nie je záležitosť najbližších dvoch rokov, no bude zaujímavé sledovať cestičku tohto klubu.

GKS Tychy (Poľsko)

Pri rozširovaní Tipsport Ligy o maďarské celky zneli verejnosťou hlasy o tom, že to nemusí byť posledná expanzia. Už dávnejšie sa totiž debatovalo aj o účasti poľských tímov v našej lige a zrejme najväčším lákadlom môže byť GKS Tychy, klub ktorý je na ich pomery finančne zastabilizovaný a patrí zároveň k najúspešnejším klubom posledných rokov. Boli aj účastníkom hokejovej Ligy majstrov, kde síce v ťažkej konkurencii neobstáli, no napríklad na Memoriáli Pavla Zábojníka zdolali v príprave HC Košice. Aj samotný šéf Pro-hokeja, Richard Lintner sa vyjadril v duchu toho, že by v budúcnosti uvítal rozšírenie o ďalšie tímy: “Naša ambícia je smelšia a budeme sa snažiť rozširovať v rámci regiónu aj do ďalších krajín.“ Aj keď rozšírenie Tipsport Ligy o maďarské celky sa spočiatku nejavilo ako krok vpred, postupne sa minimálne DVTK etabluje medzi našimi celkami a zdá sa, že umiestnenie v prvej osmičke by im nemuselo uniknúť.

[democracy id=“6″]

4 Comments

  1. Stoličny Belehrad určite keď už sme pri tom Maďarsku, oni kedysi hrali veľmi dobre v rakúskej lige. Plusom by bol aj bývalý účastník KHL Medveščak Záhreb, ktorý doma veľkú konkurenciu nemá. A samozrejme zo slovenských tímov by som uvítal postup Skalice a Martina, kvôli tradícii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*