Ako by vyzerali tímy zložené z rodákov – HK Poprad

Redakcia TIME-OUT si pre vás pripravila novú sériu článkov, v ktorých sa jednotlivo pozrieme na každý z tímov Tipsport ligy a skúsime zostaviť káder len z hráčov, ktorí sa v danom meste narodili, teda sú rodákmi, prípadne odchovancami daného tímu.

 

Ako by vyzeral takýto tím? Bol by nabitý hviezdami, alebo naopak by sa v slovenskej najvyššej súťaži stratil ? Pomohol by zatraktívniť Tipsport ligu, alebo je momentálny káder lepší ? Poďte sa na to pozrieť s nami! V prvej časti si priblížime Poprad!

 

NAJLEPŠIA FORMÁCIA

V prvej časti článku sa pozrieme na najlepšiu formáciu tohto kádra, teda výber tých najlepších hráčov, ktorých by “novovzniknutý” Poprad mal. Len podotýkame, že výber je zostavený našou redakciou a podmienkou bolo, že hráči v ňom sú stále aktívni.

 

Marcel MELICHERČÍK (brankár)

Pravdepodobnou jednotkou medzi troma žrďami Popradu by bol Marcel Melicherčík. Toho fanúšikovia Popradu veľmi dobre poznajú z pôsobenia v tomto tíme. Gólman, ktorý posledné štyri sezóny strávil mimo slovenských klzísk už pocítil aj chuť majstra slovenskej najvyššej súťaže. Stalo sa tak v sezóne 2014/2015, kedy oslavoval paradoxne v konkurenčných Košiciach.

 

Daniel BREJČÁK, Ján BREJČÁK (obrana) 

Azda najkvalitnejšou obrannou dvojicou, ktorú momentálne Poprad ponúka z aktívnych hráčov, sú bratranci Brejčákovci. Daniel a Ján síce sú rodina, no herne, aj fyzicky sa toto duo výrazne líši. Zatiaľ čo Daniel Brejčák, ktorý je aj momentálne hráčom Kamzíkov preukazuje, že je skôr veľmi kvalitný typ ofenzívneho obrancu a jasne mu patrí miesto na modrej pri presilových hrách, Ján Brejčák je skôr dôrazným, defenzívnym obrancom, ktorý sa nebojí hry do tela. Každopádne, spojením týchto dvoch hráčov by mohla vzniknúť veľmi kvalitná prvá obranná formácia.

 

Patrik SVITANA, Tomáš MARCINKO, Dávid SKOKAN (útok)

Vybrať troch najlepších útočnikov, nebolo vôbec jednoduché. Zatiaľ čo obrana by bola možnou slabinou Popradu, útok by to všetko vynahradil. Za nás sme vybrali trojicu Svitana, Marcinko a Skokan. Každý menovaný si už obliekol aj najcennejší dres a aj momentálne patrí medzi veľmi kvalitných útočníkov, ktorý sa väčšinou nachádzajú v (minimálne) širšej reprezentačnej nominácii. Patrik Svitana je jasným lídrom tímu spod Tatier, čo potvrdzuje aj túto sezónu a naša redakcia to predpokladala aj v článku o produktivite jednotlivých tímov. Tomáš Marcinko po sezóne strávenej v KHL, v drese čínskeho Kun-Lunu sa vrátil do českej ligy, kde preukazuje svoje kvality a patrí medzi hlavné opory Oceliarov z Třinca. Dávid Skokan má taktiež skúsenosti s KHL a českou najvyššou súťažou, kde momentálne oblieka dres Chomutova. Skokan bol dokonca v roku 2007 draftovaný tímom New York Rangers. Táto formácia by bezpochyby tvorila obrovskú kvalitu.

 

Ako by vyzeral tím Popradu ?

Brankári:

Marcel MELICHERČÍK (EC Kassel Huskies/DEL2), Lukáš GAVALIER (HK Martin/1.liga)

 

Obrancovia:

Ján BREJČÁK (Hämeenlinna/Liiga), Daniel BREJČÁK (HK Poprad), Ľubomír DINDA (Lyon/Francúzsko), Radoslav SUCHÝ (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Ľubomír MALINA (HC Přerov/1.liga Česko), Dominik KRAMAR (Grenoble/Francúzsko)

Útočníci:

Tomáš MARCINKO (HC Oceláři Třinec/Česko), Patrik SVITANA (HK Poprad), Dávid SKOKAN (Piráti Chomutov/Česko), Dávid GRIGER (HC Karlovy Vary/Česko), David BUC (HC 05 iClinic Banská Bystrica), Patrik HREHORČÁK (Rouyn-Noranda Huskies/QMJHL), Michael VANDAS (HKM Zvolen), Marcel HAŠČÁK (HC Košice), Andreas ŠTRAUCH (MHC Nové Zámky), Samuel MLYNAROVIČ (HK Poprad), Samuel TAKÁČ (HK Poprad), Lukáš HVILA (MsHK Žilina)

 

Tak čo myslíte ? Bol by Poprad lepší, ako je momentálne, alebo vám tam chýba legionár, prípadne iný rodák ? Akú by mal konkurenciu zistíte už onedlho v ďalšej časti nášho článku, kedy sa pozrieme na to, ako by vyzeral tím rodákov iného mesta.

Určite nám dajte vedieť váš názor do komentára na našom Facebooku, prípadne Instagrame. Samozrejme budeme radi aj za každé zdieľanie 🙂

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*