AKO BY VYZERAL TÍM TIPSPORT LIGY DO 23 ROKOV

Jednou z veľmi obľúbených sérií na našom webe sa stala séria článkov – TÍMY RODÁKOV! Po tom, čo sme vám priniesli viacero zaujímavých zostáv niektorých z tipsportligových tímov, sme si pre vás dnes pripravili menší špeciál. V redakcii sme sa pozreli na to, ako by vyzeral tipsportligový tím do 23 rokov! Vybrali sme 22 najlepších hráčov z našej najvyššej hokejovej súťaže a pozreli sa, ako by takýto tím vyzeral. Rozhodne musíme povedať, že naša liga má mnoho mladých hráčov s veľkým potenciálom do budúcna. Presvedčte sa sami!

BRANKÁRI


Aj keď je v Tipsport lige veľké množstvo skúsenejších brankárov, ktorí zastávajú vo svojich tímoch pozíciu jednotky, chrbát im často kryjú mladí, šikovní gólmani, ktorí majú hokejovú kariéru ešte len pred sebou. Medzi takýchto určite patrí aj dvojica – Stanislav Škorvánek a Attila Adorján. Prvý menovaný zastáva v Košiciach pozíciu dvojky a po príchode Jána Laca o ňu bude ešte musieť poriadne zabojovať. Robustnému gólmanovi Košic však môže zdravá konkurencia len pomôcť v jeho budúcej kariére. V aktuálnom ročníku nastúpil odchovanec žilinského hokeja doposiaľ na 19 stretnutí, z ktorých dokonca dvakrát vyšiel s čistým kontom a jeho percentuálna úspešnosť sa pohybuje na úrovni 93%. Chrbát by mu zrejme kryl ešte mladší kolega, so zaujímavým dvojitým občianstvom, Attila Adorján. S gólmanom ľadových medveďov z Miškovca sme sa pozhovárali aj v staršom rozhovore, kde bola reč napríklad aj o tom, ako sa dostal k hokeju. Adorján zastával u maďarského nováčika pozíciu jednotky až do príchodu skúseného Vaya, ktorý ovládol brankárske štatistiky v našej lige. Odchytaných 23 zápasov s úspešnosťou zákrokov na úrovni 90% nie je na mladého gólman, pre ktorého je Tipsport liga prvou väčšou skúškou vôbec zlé!

1. FORMÁCIA


Vybrať z veľkého počtu pomerne kvalitných hokejistov iba určitý počet a následne poskladať štyri formácie rozhodne nebolo tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Elitnú formáciu v pomyselnom tíme Tipsport ligy do 23 rokov by však bral určite každý tím našej ligy. Obrannú dvojicu by tvoril Patrik Koch spoločne s Patrickom Kudlom. Obranca Oceliarov zaznamenal výrazný herný progres a patrí medzi najspoľahlivejších obrancov tímu z metropoly východu, čo sa odzrkadlilo aj v reprezentačných pozvánkach. Kanaďan Patrick Kudla je najproduktívnejším obrancom Novozámčanov, kde preukazuje skvelý prehľad v hre a pre svojich spoluhráčov vytvára mnoho góloviek. Spojenie Kochovej tvrdosti a Kudlovej ofenzívnej podpory by rozhodne mohlo fungovať. Čo sa týka elitného útoku, tam sme vybrali trojicu – Samuel Buček, Adam Zbořil a Róbert Lantoši. Dvojica mladých nitrianskych útočníkov v tejto sezóne výrazne dopomáha extrémnej sile útoku Corgoňov. Zatiaľ čo Buček nie len naplnil, ale ďaleko výrazne predčil očakávania, Lantoši je azda najväčším prekvapením aktuálneho ročníka. Adam Zbořil je kapitánom Nových Zámkov a ako legionár preukazuje svoje kvality. Aj napriek nízkej postave je pre svoj tím veľmi platným a patrí medzi lídrov produktivity tímu z juhu Slovenska. Efektivita Bučeka, rýchlosť Lantošiho a kreativita Zbořila by bola určite platná pre každý klub.

2. FORMÁCIA


Aj druhá defenzívna dvojica je pre svoje tímy veľmi platná. Tentoraz sme vybrali Michala Romana z HKM Zvolen a Matúša Holendu z Dukly Trenčín. Bek Vojakov síce v aktuálnej sezóne už aj pauzoval, no aj napriek tomu stihol odohrať slušnú porciu zápasov a svoje kvality nám dokázal aj po minulé roky. Holenda patrí taktiež k ofenzívnejším obrancom so slušnou produktivitou. Aktuálne je bronzový medailista z Majstrovstiev sveta juniorov tretím najproduktívnejším obrancom svojho tímu zo ziskom 14 bodov. Jeho pomyselný kolega, Michal Roman síce nijak bodovo nevyniká, no patrí medzi tých kvalitnejších defenzívnych bekov v našej lige. V smere dozadu je na neho spoľah, odoberá veľa pukov a pre svoj tím je platný aj v oslabovkách. Veľkú rolu určite hrá aj vysoká disciplinovanosť. “Trenčíanskozvolenskú” formáciu uzatvára trio útočníkov – Marek Hecl, Boris Sádecký a Miloš Kelemen. V Heclovi našiel Trenčín v tejto sezóne strelca a 21-ročný útočník si okrem zlatej prilby, ktorá sa udeľuje strelcovi najkrajšieho gólu za daný mesiac užil aj reprezentačný zraz. V Dukle nastupuje v jednom útoku práve s Borisom Sádeckým. Šikovný center sa prezentuje výbornou technikou a pre Trenčín je určite veľmi platným hráčom na oboch frontoch. Miloš Kelemen si užil juniorské Majstrovstvá sveta aj napriek dlhej pauze kvôli zraneniu. V tomto ročníku nastúpil len na dvadsať zápasov, z toho dva odohral v KHL za Slovan Bratislava. Vo Zvolene nastupuje Kelemen prevažne vo štvrtej formácii, no fanúšikovia Bryndziarov vedia jeho bojovnosť stále oceniť. Miloš Kelemen je mnohými označovaný za jednu z najväčších nádejí slovenského hokeja!

3. FORMÁCIA


Prechádzame v poradí na tretiu formáciu tipsportligového tímu do 23 rokov. Do tretej obrannej dvojice by sme postavili Andreja Hatalu a Vojtecha Zeleňáka. Odchovanec trenčianského hokeja, Andrej Hatala po príchode zo Žiliny spĺňa to, čo sa od neho očakáva. Podobne ako Michal Roman, ani Hatala nepatrí medzi hráčov, ktorí by zbierali body ako na bežiacom páse, avšak svoje úlohy v tíme Nových Zámkov spĺňa na jednotku. Ex-kapitán výberu HK Orange 20, Vojtech Zeleňák je rodákom z Košíc, no už od mladého veku skúšal juniorskú úroveň v susednom Česku. Vo svojom aktuálnom pôsobisku, vo Zvolene dostáva dôveru od trénera Andreja Podkonického, čo iba svedčí o jeho defenzívnych kvalitách. Do tretieho útoku sme zaradili trio – Jindřich Abdul, Alex Tamáši a Jakub Sukeľ. Začneme bratom Matúša Sukeľa, Jakubom. Ten po odchode svojho súrodenca do KHL v Liptovskom Mikuláši nezaostáva a patrí k oporám tímu. Rodák z Liptova pomáha svojmu rodnému mestu prakticky od začiatku hokejovej kariéry. Na pozíciu centra sme dosadili dvojnásobného držiteľa slovenského ligového titulu s Banskou Bystricou, Alexa Tamášiho. Ten je aktuálne spoluhráčom Jakuba Sukeľa v Liptovskom Mikuláši, kde je na hosťovaní práve od Baranov. Túto dvojicu by doplnil Jindřich Abdul, český krídelník v službách HK Poprad sa vyznačuje výbornou rýchlosťou a pomerne solídnou produktivitou. Po príchode z Prešova tento mladík doslova ožil a v drese Popradu môže tento rok prekonať individuálnu bodovú métu z minulej sezóny.

4. FORMÁCIA


Štvrtá lajna sa väčšinou nazýva checking line a jej úlohou je znepríjemňovať súperovi život, dodávať tímu energiu a hre potrebnú iskru. Avšak v podaní tohoto tímu by to zrejme takto nebolo a štvrtá formácia by sa kvalitatívne od tých predošlých nijak extra neodlišovala. Tentokrát začneme útokom, kde sme vybrali trojicu – István Terbócs, Hayden Hodgson a Juraj Milý. Mladý madarský reprezentant nazbieral v drese MACu Budapešť v 53 zápasoch aktuálneho ročníka 22 bodov za 10 gólov a 12 asistencií. Svojou rýchlosťou a obratnosťou vie súperovej obrane znepríjemniť život a je skvelou voľbou aj na samostatné nájazdy. Hayden Hodgson je živým príkladom toho, že angažovanie zahraničných hráčov Detve tento rok proste vyšlo. Kanaďan, pre ktorého je Detva vôbec prvým európskym pôsobiskom už stihol nazbierať 13 bodov, ale aj 43 trestných minút, čo dokazuje, že sa nebojí pritvrdiť. Posledný útok uzatvára Juraj Milý, ďalší bývalý juniorský reprezentant, ktorý je už fanúšikom Tipsport ligy dobre známy a aj napriek tomu, že má ešte len 22 rokov, obliekol si už dres Košíc, Detvy a Žiliny. Nízky útočník sa v drese Vlkov určite nestratil a pri starších, skúsenejších hráčoch môže pokojne nazbierať cenné skúsenosti. Čo sa týka siedmeho obrancu a trinásteho útočníka, tam sme vybrali dvojicu Matej Bača a Tomáš Török. Aj pri tejto dvojici však podotýkame, že sa kvalitatívne od ostatných hráčov v tomto tíme nijak výrazne nelíši. Vybrať samotných hráčov do tohto tímu určite nebolo vôbec jednoduché.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*