5 NAJVÄČŠÍCH TALENTOV V TIPSPORT LIGE

V KAŽDEJ JEDNEJ SEZÓNE SA V TIPSPORT LIGE OBJAVIA NOVÉ TALENTY, KTORÉ NA SEBA HNEĎ UPOZORNIA A JE UMENÍM ICH PO KONCI ROČNÍKU UDRŽAŤ V KÁDRI. V PREDOŠLEJ SEZÓNE TO BOLI HRÁČI AKO KRIŠTOF ALEBO JEHO KOLEGA Z ÚTOKU PAULOVIČ. KTORÍ HRÁČI SÚ NAJVÄČŠIE TALENTY TIPSPORT LIGY PODĽA NÁS? NOVÝ ČLÁNOK OD TIMEOUTU JE TU!

5.) MILOŠ FAFRÁK

Jediný zastupiteľ projektu HK Orange 20 v tomto rebríčku. Po vydarených majstrovstvách sveta do 18 rokov v roku 2017 zamieril mladý útočník do zámorskej WHL, kde odohral v tíme Spokane Chiefs celú uplynulú sezónu. V tej aktuálnej patril medzi lídrov slovenskej “dvadsiatky”. Pri pôsobení tohoto tímu v našej najvyššej súťaži mal prsty v množstve gólov. Rýchlonohý krídelník na seba upútal pozornosť aj napriek jednému z najslabších ročníkov tímu HK Orange 20. Miloš Fafrák je rozhodne hráčom, o ktorom ešte v budúcnosti môžeme veľa počuť.


4.) PATRIK OŠKO

O klube z Liptovského Mikuláša je známe, že stavia na odchovancov. Patrik Oško je príkladom toho, že treba dať šancu mladším, možno nie tak skúseným, ale za to dravým hráčom. Tento, len 21-ročný rýchly krídelník je toho príkladom. Oško je platným útočníkom pre svoje mužstvo. Možno to nie je na prvý pohľad vidieť, ak sa pozeráme na štatistiky z aktuálnej sezóny (6+6), ale je dôležitou súčasťou tímu. Do nedávna sa objavoval po boku Mareka Urama v jednej formácii, kombinácia týchto dvoch vekovo odlišných hráčov priniesla svoje čaro.

3.) VOJTECH ZELEŇÁK

Košický rodák prišiel pod Pustý hrad už v predošlej sezóne. Hneď od začiatku svojho pôsobenia v tíme Rytierov zaujal fanúšikov pôsobivými a vyrovnanými výkonmi. Po sezóne putoval do hlavného mesta našich severozápadných susedov, kde mal nastupovať za Spartu Praha. Big Z, ako si sám hovorí, však v tíme Sparty neuspel, a tak sa vrátil späť, do Zvolena. Od začiatku aktuálneho ročníka patrí medzi opory v obrane bryndziarov a Zeleňákovi nie je cudzia ani hra do tela. Z tohoto rebríčka má dokonca najlepší ice-time. Zeleňák si vďaka svojim výkonom vyslúžil pozvánku do seniorskej reprezentácie.

2.) MAREK HECL

Tak, ako v predošlých dvoch sezónach, tak aj v tejto oblieka Hecl dres rodného Trenčína. Pravidelne nastupuje v prvom útoku, čo svedčí o jeho kvalitách. Stále len 20-ročný krídelník toho už niečo odohral aj v nadnárodnej KHL a zopár štartov si pripísal aj v najcennejšom drese. Hecl je tretím najproduktívnejším hráč svojho tímu a posledným držiteľom zlatej prilby, udelujúcej sa hráčovi za najkrajší gól v mesiaci. Nie je tajomstvom, že Dukla sa herne trápi, čoho hlavnou príčinou je početná maródka. Práve tá však dáva príležitosť ukázať sa aj mladším hráčom a Hecl ju využíva na jednotku. Šikovné ruky a skvelá strelecká muška z neho robí jedného z najlepších mladých hráčov v lige.


1.) SAMUEL BUČEK

Tento 19-ročný útočník sa po sezónach v zámorí vrátil do rodnej Nitry a svoj príchod okomentoval takto: „Mohol som ísť napríklad aj naspäť do USA, ale hral by som naďalej v juniorke. Seniorský hokej je úplne niekde inde a keď sa chcem niekde v budúcnosti presadiť, tak toto je tá najlepšia cesta.“ K jeho prednostiam patrí výborné korčuľovanie a dobrá streľba. Pamätný bol jeho gól na minuloročných majstrovstvách sveta do 20 rokov proti USA. Tento rok si vybudoval pevné miesto v zostave HK Nitra. V dohrávke 17. kola proti MAC Budapešť strelil svoj prvý hetrik v Tipsport lige. Svojimi výkonmi sa dokonca prebojoval do seniorskej reprezentácie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*