Tri momenty 1. kola nadstavby (VIDEO)

Tri momenty 1. kola nadstavby (VIDEO)

Základná časť tipsportligovej sezóny je už absolútnou minulosťou a pozornosť fanúšikov, ale aj hráčov sa od nedele hlboko upriamila na druhú fázu ligového ročníka – nadstavbu. Súťaž sa definitívne skončila pre trinásty celok tabuľky, Liptovský Mikuláš. Zvyšných dvanásť tímov sa rozdelilo do dvoch skupín a možno povedať sa pre nich začína od začiatku. V nadstavbovej skupine A zabojuje najlepšia šestica o čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off. Tímy, ktoré sa umiestnili po prvej fáze na siedmom až dvanástom mieste zabojujú o posledné dve miestenky do vyraďovacej fázy. Boje sa začali v spomínanú nedeľu, kedy bolo na programe prvé kolo. Poďme si pripomenúť jeho tri najlepšie momenty.

Nečakaný terč

Jedna z najviac diskutovaných tém nielen v slovenskom hokeji – rozhodcovia. Muži, na ktorých padnú vďaka im rozhodnutiam málokedy slová chvály, no bez nich si jednoducho hokej predstaviť nemôžme. Arbitri sú vzhľadom na svoje výkony často terčom vulgarizmov, nepríjemných narážok či osočovania. V maďarskom derby medzi DVTK a MAC Újbuda sa však nechcene stal terčom dráhy puku jeden z čiarových rozhodcov. Ostávalo zopár sekúnd do konca druhej tretiny, MAC dostalo výhodu presilovej hry a vhadzovalo sa po pravici gólmana Rajnu, ktorý si v tomto stretnutí mimochodom pripísal čisté konto. Puku sa po buly zmocnili domáci, konkrétne sa dostal k obrancovi Miškovca, ktorým bol Davis Vandane. Ten ho chcel okamžite odpratať cez všetky čiary a zažehnať tak prípadné nebezpečie. Prudko vyhodený, razantný puk však nechcene trafil čiarového rozhodcu Ľudovíta Šoltésa, ktorý v okamihu putoval k ľadu. Behom chvíľky sa pri ňom zišlo klbko hráčov so záujmom vedieť či je všetko v poriadku. Muž v pásikavom po chvíľkovej opatere lekárov bol napokon odvezený na nosidlách do nemocnice s podozrením na zlomené rebrá. Zápas tak dokončila trojica rozhodcov. Nám ostáva len veriť, že Ľudovít Šoltés bude v poriadku a želáme mu skoré uzdravenie!

Neskoré vybavovanie účtov

Tabuľkové postavenie po základnej časti určilo, že hneď v úvode nadstavby sa proti sebe stretnú dva tímy z východného Slovenska. V jeho metropole bol na programe duel o dôležité body medzi domácimi Košicami a hosťami z Popradu. Vzájomné zápasy týchto dvoch mužstiev sa už dlhodobo a akosi tradične spájajú s výbornou atmosférou, bojovnosťou, tvrdým hokejom a motiváciou naviac. Predsa len, každý si chce dokázať, že je kráľom východu a rivalita nevládne len na ľadovej ploche, ale aj mimo nej. Inak tomu nebolo ani tentoraz. Priaznivci v Košiciach boli tentoraz svedkami skôr bojovného, taktického stretnutia, ktoré napokon ovládli výsledkom 1:3 popradskí Kamzíci. Približne 4 sekundy pred koncom stretnutia už bolo o všetkom rozhodnuté, no fanúšikov zodvihli zo sedadiel Branislav Rapáč a Lukáš Handlovský. Druhý menovaný počas hry najprv dohral Patrika Kocha a následne tvrdo atakoval aj mladého Jakuba Sukeľa. To sa očividne nepáčilo Rapáčovi, ktorý po prestriedaní okamžite putoval k Handlovskému, aby mu predostrel svoj názor. Napokon z toho bola poriadna pästná výmena, z ktorej ako jednoznačný víťaz vyšiel domáci borec. Na danú situáciu mali po zápase, samozrejme, obaja aktéri odlišné názory. Išiel som vysvetliť, že to bolo zbytočné. Potom ma kroščekoval na ľad. Keď rozdá tri takéto údery v jednej chvíli, tak by som čakal, že sa k tomu postaví ako chlap. Dopadlo to teda ako to dopadlo,“ vyslovil sa pre novinárov Braňo Rapáč. Svoj názor na situáciu ponúkol aj nízky útočník hostí. Išiel som späť na striedačku a panáčik Rapáč ma pichol do rebier. To nie je fair play a neviem čo mám na to povedať,“ nestotožňoval sa s bitkou Handlovský.

Druhý zápas, druhý parádny gól

Takáto je vizitka jednej z najnovších posíl banskobystrických Baranov, Tomáša Hričinu. Košický rodák sa na stred Slovenska, do Banskej Bystrice vrátil po siedmich rokoch, aby Baranom pomohol v boji o štvrtý majstrovský titul v rade. Svoju tohtosezónnu premiéru s Baranom na hrudi si stihol odbiť ešte v poslednom kole základnej časti, kedy Bystričania putovali do neďalekej Detvy. Už v tomto dueli sa podarilo 29-ročnému fyzicky stavanému hráčovi rozvlniť sieť súpera a zdá sa, že v nastolenom trende sa rozhodol pokračovať. Ďalší gól, tentoraz veľmi šikovným spôsobom zaznamenal na domácom ľade proti trenčianskej Dukle. Za stavu 4:1 pri presilovej hre o dvoch hráčov, približne 30 sekúnd pred koncom duelu sa na presilovej hre ocitol aj spomínaný Hričina, čo je jasným dôkazom toho, že mu kouč Ceman dôveruje. Ofenzívny univerzál mu túto dôveru splatil spôsobom sebe vlastným. Puk od Mareka Bartánusa dostal do predbránkového priestoru, v ktorom sa cíti doma a aj napriek tomu, že bol k bránke postavený chrbtom, dokázal zaskočiť brankára Tomeka. Vychutnajte si šikovné zakončenie Tomáša Hričinu na videu nižšie.

Autor: Silvester Bobko, Grafika: Kristína Prievalská

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*