Christopher Bodó: „Myslím, že sme schopní poraziť každého!“

Baráž o play-off je v plnom prúde a hneď prvým postupujúcim sa stal maďarský MAC Újbuda. Ten dokázal šokujúco vyprevadiť favorizovaný Miškovec už po troch zápasoch a zaistil si tak miestenku v hlavnej časti vyraďovačiek v čo najkratšom čase. K pomyselnému mikrofónu sme si bezprostredne po zápase zavolali lídra domáceho útoku, Chrisa Bodó, ktorý nám priblížil niečo málo zo svojho súkromného života a aj toho, ako spolu s tímom oslavovali postup do play-off.

Ahoj Chris, ako sa cítiš bezprostredne po postupe do hlavnej časti vyraďovačiek?

Cítim sa veľmi dobre a je to super pocit postúpiť do play-off. Sme extrémne šťastní, že sa nám podarilo vmestiť sa medzi osem najlepších celkov ligy!

Miškovec bol pred sezónou považovaný za čierneho koňa súťaže a je jedným z herne najnepríjemnejších tímov ligy. Ty a tvoj tím ste však dokázali, že nebola náhoda, keď ste ich v základnej časti dokázali eliminovať a podarilo sa vám to aj v baráži o play-off. Ako vidíš zápasy s vašim hlavným rivalom?

Vždy je to zábava hrať proti Miškovcu, keďže sú to naši rivali. Máme v sebe veľa cti a neznášame, keď proti týmto chlapcom prehráme. Stále sa snažíme proti nim hrať čo najlepšie a do každého zápasu ideme s tým, že ho chceme vyhrať.

Ako prebiehali oslavy postupu? Oslavoval si so svojimi spoluhráčmi, alebo si išiel domov relaxovať a pripravovať sa na ďalšie kolá vyraďovačiek?

Po zápase som oslavoval spolu s tímom, no nebolo to nič šialené, keďže vieme, že pred sebou máme ešte ťažkú cestu. Máme teraz pár dní voľna a potom sa vrátime späť do práce.

Narodil si sa v Kanade, no hráš za maďarské mužstvo v slovenskej Tipsport Lige. Taktiež si sa rozhodol reprezentovať Maďarsko na medzinárodnej úrovni. Môžeš nám opísať, ako si sa dostal do Maďarska a prečo si sa rozhodol hrávať za MAC Budapešť, respektíve maďarský národný tím?

Môj otec sa narodil v Maďarsku a tak som mal možnosť získať maďarský pas ešte počas toho, ako som končil štúdium na vysokej škole. Práve kvôli tomu som ešte moju prvú profesionálnu sezónu neodohral v Maďarsku. Svoju maďarskú púť som odštartoval v inom meste a to v Székesfehérvár. Hral som tam po dobu dvoch rokov, no stále som udržiaval pozitívny kontakt s trénerom MAC-u. Navyše sa veci v Nemecku minulú sezónu nevyvinuli dobre a tak som sa vrátil do Maďarska a upísal som sa Budapešti. Keď však vyplávali na povrch veci okolo Tipsport Ligy, bol som extrémne nadšený z budúcnosti nášho tímu.

Vieš sa dohovoriť po maďarsky, alebo preferuješ svoj materinský jazyk? Páči sa ti život v Budapešti?

Neviem ešte plynulo rozprávať po maďarsky, no už som stihol niečo pochytiť. Život v Budapešti je úžasný a úplne ho milujem!

Chris Langkow bol skvelý počas celej sezóny, no zapol „turbo“ práve vtedy, aby pomohol MAC-u v súboji s DVTK. Si ty a tvoji spoluhráči pripravení vystúpiť z tieňa a možno nás všetkých prekvapiť v ďalších kolách?

Áno, kvalifikačné kolo sa mu veľmi vydarilo a my potrebujeme, aby to tak ostalo, keďže v ďalšom kole nás čaká ťažký protivník. Myslím si, že sme schopní poraziť akýkoľvek tím v tejto lige a vieme, že v hokeji sa môže stať čokoľvek. Uvidíme!

Vo štvrťfinále môžete naraziť na Banskú Bystricu alebo Zvolen. Máte nejakého preferovaného súpera, alebo do toho idete s tým, že chcete poraziť každého?

Banská Bystrica aj Zvolen sú kvalitné tímy. Viac šťastia sme v tejto sezóne mali síce so Zvolenom, no proti komukoľvek musíme nastúpiť s tými najlepšími myšlienkami a výkonom.

Posledná otázka Chris. Vidíš svoju budúcnosť v MAC, respektíve v Tipsport Lige, alebo by si uvítal novú výzvu, povedzme v podobe novej ligy?

Áno, svoju budúcnosť vidím v MAC a tejto lige, hoci stále mám cieľ hrať na tom najvyššom možnom leveli a rád uvítam nové výzvy. V súčasnosti je moje srdce ale práve tu v Budapešti s MAC!

Chrisovi veľmi pekne ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa zdravia a úspešné vyraďovačky. Už zajtra sa však môžte tešiť na ďalší exkluzívny rozhovor a to s novou posilou HC Košice, Eliezerom Sherbatovom!

AUTOR: Peter Rusiňák
GRAFIKA: Marián Kubík

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*